افشای کد امنیتی iBoot؛ آیا این بزرگترین درز اطلاعات تاریخ اپل است؟

خبرگزاری آریا – بر طبق شنیده ها کدهای امنیتی ابزار iBoot -مرتبط با اجرای سیستم عامل iOS روی گجت های اپل- بر روی پلفترم توسعه نرم افزاری GitHub» منتشر شده است. این یعنی هکرها می توانند با بهره مندی از کدهای مذکور به راحتی به آیفون ها، آیپدها و آیپادها نفوذ کنند.
البته کدهای امنیتی منتشر شده مربوط به نسخه 9 سیستم عامل ابزارهای موبایل اپل می شوند، اما بخش زیادی از آنها همچنان در iOS 11 مورد استفاده هستند.
کمپانی اپل به عنوان مالک ابزار iBoot شکایتی را مبنی بر نقض کپی رایت تسلیم مقامات سرویس GitHub کرده و خواستار حذف کدهای مذکور شده اند. گرچه در حال حاضر این کدها دیگر در دسترس نیستند، اما به طور حتم تعداد بسیاری از توسعه دهندگان پیش از این آنها را دیده و کپی کرده اند.
کارشناسان معتقدند که این می تواند بزرگترین ماجرای درز اطلاعات در تاریخ کمپانی اپل باشد که عواقب آن تا مدت ها گریبان گیر کمپانی کالیفرنیایی خواهد بود.
لازم به یادآوری است که پیش از این عنوان بزرگترین افشاگری تاریخ اپل مربوط به افشای شمای کلی ظاهری موبایل آیفون X چندین ماه پیش از رونمایی در قالب انتشار فایل های فریمور اسپیکرهای هوشمند هوم پاد این شرکت بود.لینک منبع

مطلب افشای کد امنیتی iBoot؛ آیا این بزرگترین درز اطلاعات تاریخ اپل است؟ در سایت مفیدستان.

آخرین مرحله رجیستری تلفن های همراه آغاز شد

افشای کد امنیتی iBoot؛ آیا این بزرگترین درز اطلاعات تاریخ اپل است؟

گوشی Galaxy J7 در هواپیما آتش گرفت! +عکس

اپل ,بزرگترین ,امنیتی ,کدهای ,تاریخ ,کمپانی ,پیش از ,درز اطلاعات ,تاریخ اپل ,کد امنیتی ,سیستم عامل

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


مقالات اپلیکیشن میهن مکس مطالب اینترنتی تحقیق دانشگاه iranian-gamers14 مرکز آموزش موسیقی و آواز rama مطالب اینترنتی دفترچه یادداشت زندگی تجربیات برنامه نویسی کارآفرینی سئو و دیجیتال مارکتینگ